02) Borneo

10.08.2014 / Weitless - The Blue Planet / Super User / 800 hits / 0 Komentáře

Nádherně romanticky melodická skladba vás zavede na cestu do Malajsie. Borneo je úchvatně smutná skladba, která dokáže rozplakat citlivou duši. Nelehký život ale nádherná příroda - to vše je Borneo. Milí a pohostinní lidé, kteří často žijí ve velmi chudobných podmínkách ale i přes tuto skutečnost se radují, milují a žijí. Borneo je pilotní skladba alba The Blue Planet a osobně ji považuji za to nejkrásnější, co kdy z mé produkce vzešlo.

Číst více

03) Legends

10.08.2014 / Weitless - The Blue Planet / Super User / 773 hits / 0 Komentáře

Staré indiánské kmeny obývají americký kontinent již celé generace. Osídlením kontinentu bílým člověkem a jeho civilizací se zvyky indiánů pomalu vytrácí z jejich života. Byla by velká škoda tyto cenné zvyklosti nezachovat pro budoucí pokolení. Starý indián Vhuatu vypráví svůj příběh. Jeho příběh je o jeho předcích, kteří dále žijí v duších pozůstalých a pro které se stali legendami. Středně rychlá melodická skladba plná originálních nástrojů a indiánských vokálů.

Číst více

04) The Blue Planet

10.08.2014 / Weitless - The Blue Planet / Super User / 780 hits / 0 Komentáře

Stejnojmenná skladba jako album představuje rušný život na celém světě každý den. Tržiště, doprava, lidé, miliardy příběhů a přitom je vše dokonale provázáno a vše funguje. Zapomeňme na války a na bitvy. Žijme své životy a chraňme naší zemi. Středně rychlá skladba s etnickými prvky, padovými plochami a mnoha vokály doplněných pianem.

Číst více

05) Morning Sun (Pro mého syna Sebastiana)

10.08.2014 / Weitless - The Blue Planet / Super User / 741 hits / 0 Komentáře

Noc pomalu předává svojí vládu novému dni. Slunce vychází a svět se probouzí do krásného dne. Melodická a poklidná skladba jako z dob prvních alb projektu Enigma. Dlouhé padové plochy, piano, vokály a uklidňující nálada.

Číst více

06) East & West

10.08.2014 / Weitless - The Blue Planet / Super User / 748 hits / 0 Komentáře

Východ a Západ. Odlišné kultury, odlišná náboženství, ale v každém světadíle plno emocí. Indie se svými mocnými kouzly,  pýchou a pro západo-evropana neskutečnou atmosférou. Originální vokály a akustické nástroje spolu s ohromující atmosférou východu

Číst více

07) Africa

10.08.2014 / Weitless - The Blue Planet / Super User / 753 hits / 0 Komentáře

Afrika. Už jen vyslovení tohoto slova ve vás zanechá plno dojmů. Tajemné kmeny, voodoo, divoká zvěř, ale také počátky křesťanství. Vydejte se s doprovodem afrických válečníků po stezkách divoké zvěře, pozorujte život nádherné fauny a flory. Ochutnejte opravdovou Afriku. Středně rychlé tempo s až filmovou melodií jako vystřiženou z dokumentárního filmu o tomto nádherném světadílu.

Číst více
„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich